Náš tým

V čele týmu lektorů Lingua nostra je Mgr. Renata Kašparová, zakladatelka a ředitelka školy, autorka několika učebnic italštiny.

Mezi našimi lektory jsou jak lektoři čeští, tak rodilí mluvčí. Většina našich lektorů italštiny jsou vystudovaní filologové, lingvisté nebo pedagogové, ostatní procházejí vydatným školením před tím, než u nás mohou začít učit. Všichni lektoři jsou pro výuku italštiny kvalifikovaní, mají bohaté zkušenosti s různými druhy kurzů a nejrůznějšími typy studentů a skupin studentů. Ke studentům mají vřelý, přátelský přístup, lekce vedou dynamickým a zábavným způsobem. Umí své studenty pro studium italštiny opravdu nadchnout. Vybrali si práci s italským jazykem, protože ho mají rádi a v jejich přístupu k výuce italštiny je to vždy cítit.

Lektoři Lingua nostra se podílí na vytváření výukových materiálů a našeho podcastu Safari italiano, máme lektory, kteří rádi pracující i s velmi malými dětmi a umí to s nimi, také máme lektory, kteří se specializují na přípravu na mezinárodní zkoušky z italštiny.