Náš tým

V čele týmu lektorů Lingua nostra je Mgr. Renata Kašparová, zakladatelka a ředitelka školy, autorka několika učebnic italštiny.

Náš tým je složen převážně z lektorů, kteří s námi spolupracují dlouhodobě a intenzivně. Jsou to převážně rodilí mluvčí, kteří umí více či méně česky. Máme ale v týmu i několik českých lektorů. Většina našich lektorů italštiny jsou vystudovaní filologové, lingvisté nebo pedagogové, ostatní procházejí vydatným školením před tím, než u nás mohou začít učit. Všichni lektoři jsou pro výuku italštiny kvalifikovaní, mají bohaté zkušenosti s různými druhy kurzů a nejrůznějšími typy studentů a skupin studentů. Ke studentům mají vřelý, přátelský přístup, lekce vedou dynamickým a zábavným způsobem. Umí své studenty pro studium italštiny opravdu nadchnout. Vybrali si práci s italským jazykem, protože ho mají rádi a v jejich přístupu k výuce italštiny je to vždy cítit.

Lektoři Lingua nostra se podílí na vytváření výukových materiálů a našeho podcastu Safari italiano, máme lektory, kteří rádi pracující i s velmi malými dětmi a umí to s nimi, také máme lektory, kteří se specializují na přípravu na mezinárodní zkoušky z italštiny.