Aktuality

Hlaste se do jarních kurzů italštiny v Lingua nostra

18. 12. 2023

Kdo dřív přijde...

Rozvrh kurzů

Využijte BLACK FriDAYS v Lingua nostra a nakupte si vybrané online okýnkové kurzy na doma s 30% slevou! Nebo s námi pojeďte na víkendový kurz italštiny za hubičku!

Nebo obojí!!!

Více informací

Lingua nostra baví už 11 let a stále roste. Slavíme 700. přihlášku za semestr

16. 10. 2023

Češi milují nejen Itálii, ale i italštinu! Lingua nostra otevírá podzimní semestr s rekordním počtem studentů

Láska k Itálii neustále roste a touha Čechů učit se italštinu roste spolu s ní. Lingua nostra, výjimečná škola italštiny v srdci Česka, otevírá podzimní semestr s rekordním počtem nadšených studentů.

Tisková zpráva

Toscana vs. Lago d'Iseo

10. 10. 2023

Hlasujte, kam s námi pojedete příští rok!

Hlasujte zde

Podzimní kurzy italštiny v Lingua nostra - začínáme

9. 10. 2023

Těšíme se na společné studium a na mnoho krásných chvil strávených s italštinou.

Grazie mille, ci vediamo presto! 

Info k podzimním kurzům

Co může být lepšího než prožít podzim s hlavou v knihách a srdcem v Itálii?

Více informací

I codici Da Vinci - příměstský tábor s italštinou

26. 4. 2023

Rádi bychom vás pozvali na jedinečný letní tábor s italštinou, který pořádá naše škola italštiny. 

Tábor s názvem "I Codici da Vinci" je určený pro děti ve věku 10-15 let, koná se v Praze na Vinohradech a můžete si vybrat ze 3 turnusů v červenci a v srpnu 2023 .

Tábor nabízí dětem nejen zábavu, ale také možnost seznámit se s italským jazykem a kulturou formou her, aktivit a dobrodružství inspirovaných slavným vynálezcem a umělcem Leonardem da Vincim. Děti se mohou stát detektivy a každý den vyřešit pět záhad, které po sobě zanechal Leonardo da Vinci ve třídě nebo ve škole. Každý den budou dětem předkládány nové šifrované hádanky, které jim umožní postupovat ve hře.

Kromě toho se děti budou účastnit lekcí italštiny, kde se naučí základy tohoto krásného jazyka. Budou mít také příležitost vytvořit vlastní výtvarná a hudební díla inspirovaná Leonardem da Vincim. Tábor také zahrnuje virtuální návštěvy galerií a možnost odnést si domů vytvořené výrobky.

Celý týden bude plný dobrodružství, kreativity, učení a zábavy. Těšíme se na setkání s novými dobrodruhy a na společné italské zážitky!

Pokud máte zájem o účast na našem letním táboře, neváhejte se zaregistrovat co nejdříve nebo nás kontaktujte pro více informací. Těšíme se!

Více informací

Přihlaste se do letního kurzu a vyberte si dárek!

8. 4. 2023

Letní kurzy začínají v týdnu od 12. června

Přihlaste se a zaplaťte kurz do 21.4. a vyberte si za to dárek!

Vybrat si letní kurz

Začínáte s italštinou od píky a jste odhodláni dát do toho maximum? Pomůžeme vám!

Vyzkoušejte, co s vámi udělá oněch slavných "5 minut denně"!

Zápisy do jarních kurzů italštiny otevřeny!

5. 1. 2023

Začínáme 13.2.

Rozvrh kurzů

Nabídka kurzů se slevou (jako druhý kurz k pravidelnému kurzu)

19. 10. 2022

Milé studentky, milí studenti,

protože ve studiu cizího jazyka se počítá každá lekce, každý semestr, připravili jsme pro vás nabídku doplňujících kurzů s různým zaměřením.

Tyto kurzy jsou otevřené všem, avšak pouze vy jako pravidelní studenti máte nárok na slevu cca 20 % oproti standarní ceně kurzu. Proto neváhejte, podívejte se, co v nabídce je vhodné pro vaši úroveň a zapište se co nejdříve!

Více informací

Podzimní kurzy italštiny v Lingua nostra: Začínáme!

7. 10. 2022

Milí studenti,

pod odkazem najdete různé praktické informace ke kurzům v naší škole. Prosím, pozorně si je přečtěte hlavně v případě, že jste u nás noví.

Souhrnné info k podzimním kurzům

Safari italiano - nový podcast z dílny Lingua nostra

2. 7. 2022

Safari italiano è un’esperienza reale. Due amici davanti a un microfono parlano di tutto senza filtri e lo fanno divertendosi e per divertire.

Objevte premiový obsah!

Jako poslední dva roky, i letos máme téma, které se bude prolínat letními kurzy. 

Letos je jím l'UOMO (člověk).

Více informací

Poštovné na eshopu zdarma

6. 4. 2022

Objednávejte z eshopu www.italskeknihy.cz bez nákladů na poštovné!

Akce jen do neděle 10.4.

Italské knihy

Zapište se do 15.4. za výhodnější cenu!

Více informací

Lingua nostra v časopisu Gurmet

7. 2. 2022

Utíkejte do trafiky...

Gurmet 2/2022

Co máte na srdci? Lingua nostra – mé italské já!

11. 1. 2022

Merch Lingua nostra – dámská trička v černé a bílé se srdcem na „pravém“ místě! Prohledněte si detail potisku.

Objednávejte na e-shopu

Jarní kurzy italštiny od 14. února

11. 1. 2022

Zahájili jsme zápisy do jarních kurzů na našich 4 pobočkých i online. Vyberte si kurz dle požadované úrovně a zapište se všas. Místa jsou omezená!

Rozvrh pravidelných kurzů

Chcete chodit na italštinu dvakrát týdně?

18. 8. 2021

Můžete! Vyberte si svůj základní kurz v rozvrhu pravidelných kurzů a k němu si pak přidáte druhý kurz se slevou, podle vašich preferencí. Stejně jako na jaře, i na podzim budeme tyto zlevněné kurzy vypisovat, budou různé, online i prezenční, lekce na 60 či 90 minut, opakovací gramatické, ale i zaměřené na reálie (umění, historie, města, kuchyně…) či slovní zásobu. Každý si tak vybere druhý kurz podle toho, s čím má největší problémy nebo co ho nejvíc zajímá.

Tyto doplňkové, úzce zaměřené kurzy budou začínat 1. 11. a jejich nabídku dostanou e-mailem všichni studenti přihlášení do kurzů z naší základní nabídky. Kromě těchto kurzů se také během podzima budete moci přihlásit do již tradičního divadelního kroužku.

Rozvrh pravidelných kurzů

11. 10. začíná cyklus podzimních kurzů. Jako obvykle, kurzy trvají 15 týdnů, lekce jsou jednou týdně na hodinu a půl. Učebnice a cvičebnice jsou zahrnuty v ceně. Pokud jste u nás nikdy žádný kurz nenavštěvovali a už něco umíte, správnou úroveň si můžete vybrat zde.

Více informací

Nejsme smluvní partner žádné benefitní společnosti avšak přes mnohé poskytovatele benefitních služeb lze naše kurzy zakoupit prostřednictvím faktury pro nesmluvního partnera.

Více informací

14. června začínají naše letní kurzy italštiny. Jako obvykle trvají 15 týdnů, lekce jsou jednou týdně na 90 minut. Kdo chcete chodit dvakrát týdně, může se zapsat zatím na jeden z kurzů a počkat si na nabídku druhého kurzu se slevou.

Více informací

Začátek jarních kurzů od 22. 2.

13. 1. 2021

Jarní cyklus kurzů u nás začíná 22. 2. Nabízíme prezenční kurzy ve 3 pobočkách v Praze a dále také v Turnově. Kdo preferuje online výuku za všech okolností, určitě si u nás také vybere. Stejně jako doposud, je možné, že v některých obdobích podle nařízení vlády budou probíhat online i prezenční kurzy.

Rozvrh pravidelných kurzů

Druhá vlna podzimních online kurzů od 9. 11.

16. 10. 2020

Jsme flexibilní, přizpůsobujeme se situaci. Prezenční skupiny jsme uzavřeli s počtem maximálně 5 osob. Kurzy, které začínají 19. 10., jsou až na pár výjimek plné, ať už jsou prezenční či online. Proto do rozvrhu přidáváme nové kurzy pro různé úrovně pokročilosti, všechny online. Maximální počet studentů ve skupině je 5. Kurzy probíhají v programu Zoom, s nímž vás rádi naučíme pracovat. Je to velmi jednoduché.

Rozvrh pravidelných online kurzů

19. 10. začínají naše podzimní kurzy. Do rozvrhu ještě přidáme nové, především online kurzy, ale možná i několik prezenčních, které začnou v týdnu od 9. 11.

Více informací

Na začátku kurzu si přečtete krátký text v italštině o akvarelové technice a potom už se budete věnovat samotné malbě. Zkuste to, akvarel je snadný a spojení výtvarné práce se studiem italštiny je unikátní.

Více informací

I gesti italiani (LN3–LN8)

21. 5. 2020

Kdo studuje italštinu, musí se naučit i něco z řeči těla… Lekce jsou vypsány na červen, trvají 90 minut a stojí 350 Kč.

Přihlášky v kalendáři akcí

Znáte italská sprostá slova? V této lekci si jejich zásobu rozšíříte a hlavně utřídíte a porovnáte s češtinou, díky tomu lépe pochopíte jejich sílu a vhodnost či nevhodnost použití.

Více informací

Naše lektorka Costanza, která také pracuje jako průvodkyně, dostala výborný nápad! Přichystala pro vás virtuální procházky v různých italských městech.

Více informací

Na léto 2020 pro vás máme něco opravdu speciálního: pro všechny kurzy budeme mít společné téma: Il mare.

Více informací

Jste doma a přemýšlíte, jak se zabavit? Kupte si lekce navíc.

Více informací

Udělejte si pořádek ve vašich znalostech italské gramatiky.

Více informací

Intenzivní kurz italštiny pro úplné začátečníky (online)

18. 3. 2020

Začínáme v týdnu od 30. 3., lekce jsou vždy v úterý a ve čtvrtek nebo v pondělí a ve středu v čase 19.15–20.45. Kurz trvá 5 týdnů, tedy 10 lekcí. Cena: 2800 Kč včetně učebnice a mp3.

Přihlášky v kalendáři akcí

Divadelní kurz

6. 11. 2019

I letos si s námi můžete vyzkoušet divadlo v italštině. Tentokrát bude vést divadelní kurz lektorka Denise.

Více informací

Máme pro vás novinku – jednorázové lekce „Gramatika hezky česky“ s českou lektorkou. Lekce budou mít vždy jedno nebo dvě gramatická témata, která se vysvětlí v souvislosti s češtinou a procvičovat se budou překladem vět. Jednotlivé lekce najdete v kalendáři akcí.

Více informací

Začátek pravidelných podzimních kurzů

11. 10. 2019

Další cyklus pravidelných pozdimních kurzů začíná 21. 10.. Ve většině z nich máme ještě poslední volná místa a přihlásit se můžete až 4 týdny po jejich začátku (zameškané lekce si po dohodě nahradíte).

Rozvrh pravidelných kurzů

Rádi bychom vás pozvali k nám do školy na odpoledne (začínáme v 15.30) s italskými knihami. Na místě si budete moci prolistovat všechny knihy z nabídky našeho e-shopu a poradit se s námi o tom, co je pro vás vhodné na čtení. Vybrané knihy si na místě budete moci zakoupit.

Více informací

Mezinárodní zkouška CILS

18. 9. 2019

Chcete mít v italštině nějaký konkrétní cíl? Co třeba mezinárodní zkouška CILS? U nás můžete navštěvovat přípravný kurz na zkoušku CILS B2. Ke kurzu je třeba si koupit učebnici Traguardo CILS B2, která je běžně dostupná v ČR (případně vám ji objednáme z Itálie). Její cena je cca 550 Kč. Maximální počet studentů v tomto kurzu je 5.

Zkoušky CILS se skládají v několika termínech ročně na Italském kulturním institutu.

Kurz CILS2 – čtvrek 19.15, Žižkov

Podzimní kurzy

17. 9. 2019

V týdnu od 21. 10. u nás na všech pobočkách začínají podzimní kurzy. Jako vždy trvají 15 týdnů, obsahují tedy 15 lekcí po 90 minutách. V rozvrhu najdete kurzy pro všechny úrovně pokročilosti. Naši lektoři se už moc těší na všechny nové i známé tváře.

Rozvrh pravidelných kurzů

Letní kurzy

4. 6. 2019

Od 24. 6. u nás běží letní cyklus pravidelných kurzů. Na výběr máte lekce ve třech pobočkách: Žižkov, Pankrác a Dejvická.

Více informací

Jarní skupinová čtení

4. 4. 2019

Chcete se naučít číst italsky? Pomůžeme vám spolu se skvělými zjednodušenými knihami. Teď na jaře nabízíme několik bloků lekcí (5 lekcí po 90 minutách) s naším lektorem Edoardem, který vám ukáže, že číst si doma zjednodušené knihy je hračka a že vám to může hodně pomoci ve studiu italštiny.

Skupinová čtení v Kalendáři akcí

Kurzy pro úplné začátečníky od 8. 4. 2019

29. 3. 2019

Chcete začít studovat italštinu? Přestože všechny naše kurzy již začaly, máme pro zájemce o začátečnický kurz LN1 ještě něco speciálního: několik kurzů u nás začíná až v týdnu od 8. 4. Na výběr jsou termíny: Žižkov – pondělí 19.15, čtvrtek 8.00, čtvrtek 19.15, nebo Pankrác – pondělí 19.15. Pokud už něco umíte, můžete se kdykoliv zapojit do probíhajích kurzů, pokud v nich budou volná místa.

Rozvrh pravidelných kurzů

Chcete si italštinu jen vyzkoušet, než se zapíšete do pravidelného kurzu? Nebo chcete jen nastartovat, nasměrovat správným směrem a dále budete studovat sami? Máme tu pro vás tento nový rychlokurz, který co se obsahu týče určitě předčí vaše očekávání. Koná se v sobotu, je tak vhodný i pro všechny mimopražské zájemce o italštinu.

Více informací a přihláška

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty.

Více informací a přihláška

V dubnu pořádáme dva víkendové kurzy mimo Prahu. První z nich je určen začátečníkům a mírně pokročilým studentům. Obsah lekcí se zaměřuje na rozmluvení, na použití probírané látky v dialogu. Čekají vás tedy především různá konverzační cvičení a hry.

Více informací a přihláška

Po pár letech oprašujeme oblíbenou formu kurzu: pět sobot, vždy po třech lekcích. Celkový obsah je tedy 15 lekcí, stejně jako u klasického kurzu s docházkou jednou týdně. Kurz je vhodný pro všechny, kdo v týdnu po práci už nic nestíhají a rozhodně i pro všechny mimopražské zájemce o naše kurzy. Na jaro 2019 tento typ kurzu vypisujeme pro začátečníky, v naší Žižkovské pobočce.

Více informací a přihláška

Pohádkový víkendový kurz na zámku (18.–20. 1. 2019)

24. 11. 2018

Tento kurz, jehož tématem budou pohádky, je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti – studenti budou rozděleni podle znalostí. Víkend strávíme na zámku Hrubá Skála, ukrytém v kouzelných lesích v srdci Českého Ráje.

Víkendové kurzy v Kalendáři akcí

Tento zábavný jednodenní kurz s našimi lektorkami vás provede slovní zásobou týkající se módy, stylu a nakupování. Dozvíte se něco o ikonách italské módy a také si procvičíte praktické dialogy, které se vám budou v Itálii rozhodně hodit.

Více informací

Pro všechny naše studenty zapsané v pravidelných kurzech, které začínají 15. 10., máme navíc dárek: chystáme pro vás divadelní kurz s Robertem z Florencie.

Více informací

Lekce Open class pro naše studenty

24. 9. 2018

Všichni naši studenti, kteří měli přes léto pauzu a na lekce nechodili, jistě ocení naše open class před začátkem kurzů. Jsou určené těm, kteří k nám chodili na jaře či v létě a jsou zdarma. Přihlásit se můžete do úrovně, kterou jste naposledy navštěvovali. Na lekci si procvičíte některé gramatické jevy a trochu se rozmluvíte.

Lekce se konají v nové učebně na Žižkově (Víta Nejedlého 1, Praha 3) a trvají 60 minut.

Open class v Kalendáři akcí

Nová pobočka na Praze 6

29. 8. 2018

Zdá se, že Češi italštinu milují a my se díky tomu rozrůstáme. V říjnu otevíráme novou pobočku na Praze 6, pár kroků od metra Dejvická (v ulici Národní obrany 31). I zde vám nabídneme jak skupinové kurzy, tak individuální výuku a různé speciální tematické lekce. Budeme se těšit!

Rozvrh pravidelných kurzů v Dejvicích

O tom, že čtení knih je skvělým pomocníkem při studiu jazyka není pochyb. Na léto pro vás máme několik kurzů složených z 5 lekcí po 90 minutách, které se konají vždy jednou týdně, pět po sobě jdoucích týdnů.

Více informací

Týdenní super intenzivní kurzy LN1

9. 6. 2018

Tyto kurzy odpovídají obsahem i počtem lekcí našemu pravidelnému čtyřměsíčnímu kurzu úrovně LN1, ale vše je zhuštěno do jednoho jediného týdne. Vybrat si můžete ze tří termínů: 9.–13. 7., 3.–7. 9., 8.–12. 10.

Týdenní kurzy v kalendáři akcí

Přihlaste se na intenzivní týdenní kurz Základy italštiny I, během kterého se naučíte skoro tolik, co v klasickém pravidelném kurzu LN1 (když budete šikovní).

Více informací

Chcete si intenzivně zopakovat vše, co jste probrali v tomto semestru? Týdenní opakovačka je skvělá na upevnění znalostí, model jedna lekce denně se mnohokrát skvěle osvědčil.

Více informací

Rozvrh pravidelných kurzů – léto 2018

24. 4. 2018

18. června začínají naše pravidelné letní kurzy. Konají se v Praze na Žižkově a Pankráci, trvají 15 týdnů a končí v průběhu října. Přihlášky se podávají on-line a najdete je v rozvrhu po kliknutí na vybraný kurz. Budeme se těšit!

Rozvrh pravidelných kurzů – léto 2018

Již potřetí pořádáme letní víkendový kurz na hřebenech Krkonoš (oblíbená Moravská a přihlehlá Dvořákova bouda). Letošní kurz se ponese v duchu našich lekcí „Tortura grammaticale“.

Více informací

Víkendové kurzy Italština na cesty (25.–27. 5. a 15.–17. 6. 2018)

16. 4. 2018

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty. Vypsané jsou hned dva termíny: květnový (25.–27. 5.) a červnový (15.–17. 5.).

Víkendové kurzy v kalendáři akcí

Víkendové kurzy Italština na cesty (16.–18. 2. a 23.–25. 3. 2018)

29. 1. 2018

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty. Vypsané jsou hned dva termíny: únorový (16.–18. 2.) a březnový (23.–25. 3.).

Víkendové kurzy v kalendáři akcí

Již tradiční dubnový víkendový kurz italštiny budeme v roce 2018 pořádat v zámeckém hotelu na zámku Loučeň. V souladu s architektonickým stylem celého areálu zámku bude naše téma italské baroko.

Více informací

Pojeďte se s námi učit italštinu na pohádkový víkend! Zámek Hrubá Skála je ukryt v kouzelných lesích v srdci Českého ráje a skýtá romantický výhled na zříceninu Trosky. Lekce italštiny se konají v zámeckých sálech a jejich tématem budou pohádky. Kurz je určen pro všechny úrovně pokročilosti.

Více informací

Adventní snídaně v Prosekárně

23. 10. 2017

Na adventní období jsme pro vás přichystali dva sobotní půldenní převážně konverzační kurzy v Prosekárně v Myslíkově ulici, 2. 12. pro studenty kurzů LN3–LN8 a 9. 12. pro LN1 a LN2.

Adventní snídaně v kalendáři akcí

Kurz Cinema italiano

23. 10. 2017

Opět po roce je tu náš sobotní jednodenní kurz o italském filmu. Koná se v den s krásným datem 11. 11., všichni účastníci jej určitě zvládnou na jedničku.

Více informací

Náš lektor Dan vloni vedl skupinu studentů Lingua nostra zapálených pro italštinu a pro divadlo. Výsledkem bylo krásné představení Sluha dvou pánů v italštině. Nyní má pro vás Dan a skupina dalších nadšenců pro věc něco nového.

Více informací

Italština pro děti DLN1

29. 9. 2017

Na pozdim otevíráme také kurzy pro děti 7–10 a 10–14 let. Obsahem odpovídají přibližně našemu kurzu LN1. Vše je jen trochu zjednodušeno, upraveno podle věku dětí. Při výuce je kladen důraz na hru, aby italština děti bavila.

DLN1 v rozvrhu kurzů

Tortura grammaticale

23. 8. 2017

16. 10. začíná další cyklus našich pravidelných kurzů. Kdo měl přes léto ve studiu přestávku, jistě uvítá zářijové lekce Tortura grammaticale, vždy v kombinaci předložky, členy + jedno hlavní téma. 90 minut gramatického drilu za 300 Kč.

Tortura grammaticale v kalendáři akcí

Nová pobočka v Českém ráji

26. 7. 2017

Na podzim 2017 otevíráme malou pobočku v jedné z bran do Českého ráje, v městečku Turnově. Zatím do rozvrhu vypisujeme kurzy pro začátečníky, průběžně budeme otvírat i vyšší úrovně. Lekce se budou konat v Kulturním centru Turnov (Markova 311, 511 01 Turnov).

Rozvrh pravidelných kurzů v Turnově – podzim 2017

Rozvrh pravidelných kurzů – podzim 2017

25. 7. 2017

16. října začínají naše pravidelné podzimní kurzy. Konají se v Praze na Žižkově a Pankráci a nově také v Turnově, trvají 15 týdnů a končí v průběhu února. Přihlášky se podávají on-line a najdete je v rozvrhu po kliknutí na vybraný kurz. Budeme se těšit!

Rozvrh pravidelných kurzů – podzim 2017

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty.

Více informací

Přihlaste se na intenzivní týdenní kurz Základy italštiny I, během kterého se naučíte skoro tolik, co v klasickém pravidelném kurzu LN1 (když budete šikovní).

Více informací

Během letních měsíců pořádáme kromě pravidelných kurzů také týdenní intenzivní kurzy pro různé úrovně pokročilosti jako opakovací, procvičovací a konverzační kurzy vhodné především pro studenty, kteří si v létě dávají pauzu a na pravidelný kurz nedochází.

Více informací

Rozvrh pravidelných kurzů – léto 2017

23. 4. 2017

19. června začínají naše pravidelné letní kurzy. Konají se pouze na Žižkově (na Pankráci zase od října), trvají 15 týdnů a končí v průběhu října. Přihlášky se podávají on-line a najdete je v rozvrhu po kliknutí na vybraný kurz. Budeme se těšit!

Rozvrh pravidelných kurzů – léto 2017

Po dvou letech jsme se rozhodli zopakovat víkendový kurz Spaghetti western. Tématem lekcí bude filmový žánr spaghetti western: slavné italské „westerny“ z 60.–70. let.

Více informací

Rádi bychom vás pozvali na intenzivní jednodenní kurz v sobotu 27. 5., který jsme se rozhodli zorganizovat na přání některých z vás. Kurz bude složen ze 3 lekcí za cenu 700 Kč, v ceně je i konverzační příručka Italština na cesty.

Více informací

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty.

Více informací

Lekce open class pro jarní cyklus kurzů

13. 3. 2017

Do kalendáře akcí jsme přidali lekce open class. Konají se během celého cyklu pravidelných kurzů, jsou určeny všem našim studentům a jsou zdarma. Přihlaste se včas, kapacita je omezená.

Open class v kalendáři akcí

Intenzivní týdenní kurz Základy italštiny I (20.–24. 2. 2017)

19. 1. 2017

Přihlaste se na intenzivní týdenní kurz Základy italštiny I, během kterého se naučíte skoro tolik, co v klasickém pravidelném kurzu LN1 (když budete šikovní).

Lekce se konají na Žižkově od pondělí do pátku, 18.00–20.00 hod. Kurz stojí 1800 Kč včetně učebnice, je určen úplným začátečníkům, kteří ještě nikdy italštinu nestudovali.

Přihlásit se na kurz

Pravidelné jarní kurzy začínají 27. 2. 2017

4. 1. 2017

27. února začínají naše pravidelné jarní kurzy. Konají se na Žižkově a Pankráci, trvají 15 týdnů a končí v polovině června. Přihlášky se podávají on-line a najdete je v rozvrhu po kliknutí na vybraný kurz. Budeme se těšit!

Rozvrh pravidelných jarních kurzů

Tušíte, že po Vánocích a Silvestru se budete cítit vyčerpaní ze všech večírků, návštěv a jídla? Leden je ten pravý měsíc pro ozdravení těla i ducha a načerpání pozitivní energie. Pojeďte s Lingua nostra studovat italštinu do klidu krásného resortu Svaté Kateřiny na Vysočinu, do krajiny, kde „harmonie našla své jméno“, jak hlásá slogan tohoto příjemného hotelu.

Více informací

Vypsali jsme 3 nové termíny týdenních intenzivních kurzů: LN2 (12.–16. 9.), Opakovací a konverzační kurz LN5 (19.–23. 9.), Základy italštiny (3.–7. 10.).

Více informací

Nový termín pro opakovací kurz LN2 (22.–26. 8. 2016)

5. 8. 2016

Kurz je určen pro studenty, kteří mají znalosti odpovídající ukončenému kurzu LN2. Lekce se konají pondělí, úterý, středa a pátek 17.30–19.45, ve čtvrtek 19.00–20.15.

Cena je 1800 Kč (pro nové studenty)/1500 Kč (pro studenty, kteří k nám chodí pravidelně).

Přihlášky e-mailem na info@linguanostra.cz

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty.

Více informací

Pravidelné podzimní kurzy začínají 17. 10. 2016

21. 7. 2016

Již jsou otevřeny přihlášky do dalšího cyklu pravidelných kurzů. Podzimní kurzy začínají 17. 10. 2016, několik začátečnických kurzů již 19. 9. 2016. Kurzy trvají 15 týdnů a v ceně je zahrnuta učebnice s MP3. Máte-li jakékoliv dotazy k těmto kurzům, kontaktujte nás.

Rozvrh pravidelných podzimních kurzů

Intenzivní týdenní kurz Základy italštiny (15.–19. 8. 2016)

8. 7. 2016

Pro velký zájem v srpnu opakujeme intenzivní týdenní kurz Základy italštiny, během kterého se naučíte skoro tolik, co v klasickém pravidelném kurzu LN1 (když budete šikovní).

Lekce se konají od pondělí do pátku, 18.00–20.00 hod. Kurz stojí 1800 Kč včetně učebnice, je určen úplným začátečníkům, kteří ještě nikdy italštinu nestudovali.

Přihlášky e-mailem na info@linguanostra.cz

Chcete si přes léto intenzivně zopakovat vše, co jste probrali v tomto semestru? Vyblokujte si ve svém diáři všechny večery od pondělí do pátku na jeden týden, v čase 18 až 20 hodin a přijďte na naše opakovací kurzy. Týdenní opakovačka je skvělá na upevnění znalostí, model jedna lekce denně se mnohokrát skvěle osvědčil.

Více informací

Intenzivní týdenní kurz Základy italštiny (27. 6. – 1. 7. 2016)

30. 5. 2016

Na konci června pořádáme intenzivní týdenní kurz Základy italštiny, během kterého se naučíte skoro tolik, co v klasickém pravidelném kurzu LN1 (když budete šikovní).

Lekce se konají od pondělí do pátku, 18.00–20.00 hod. Kurz stojí 1800 Kč včetně učebnice, je určen úplným začátečníkům, kteří ještě nikdy italštinu nestudovali.

Přihlášky e-mailem na info@linguanostra.cz

20. 6. začínají naše pravidelné letní kurzy. Konají se pouze v pobočce na Žižkově, trvají 15 týdnů, končí první týden v říjnu. První týden v červenci je kvůli státním svátkům pauza, nedomluví-li se skupinka jinak.

Více informací

7. 6. 2016 v 19.30 se v Divadle Dobeška uskuteční dlouho očekáváné představení skupiny několika odvážných a odhodlaných studentů italštiny, kteří již několik měsíců pod taktovkou našeho lektora Dana Samka připravují, upravují, čtou a zkouší Goldoniho slavnou hru Servitore di due padroni, samozřejmě v italštině.

Více informací

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty.

Více informací

Na léto jsme pro vás připravili intenzivní kurz na celý týden v krásné lokalitě Přední Výtoň u vodní nádrže Lipno. Kurz se koná v termínu 24. 6. – 1. 7. 2016 a zahrnuje 12 lekcí italštiny. Cena je 2400 Kč za kurz + cca 3150 Kč za ubytování.

Více informací

Pojeďte s námi na další tématický víkend, tentokrát se ponoříme do tajuplné atmosféry románu Jméno růže a víkend strávíme v hotelu v Klášteře Teplá u Mariánských Lázní. Cena víkendu: kurz (5 lekcí italštiny) 1600 Kč / ubytování s polopenzí 1300 Kč.

Více informací

Jedete do Itálie a chcete se alespoň základně domluvit místním jazykem? V našem intenzivním víkendovém kurzu se naučíte správně číst a vyslovovat, základy gramatiky a slovní zásobu užitečnou na cesty.

Více informací