Reference

Skupinové a individuální kurzy

Skupinový kurz italštiny pro úplné začátečníky

Svoji přihlášku do Lingua nostra považuji za jedno ze svých nejlepších rozhodnutí poslední doby. Lektoři jsou skvělí, výuka probíhá zábavnou nenásilnou formou. I když se od první lekce mluví skoro pouze italsky, není třeba se obávat, protože lektorům je rozumět, přestože člověk jazyk vůbec neovládá. Sám mám po roce studia pocit, že konverzaci na základní témata zvládám vcelku slušně, přestože jsem ze začátku neuměl v podstatě nic. Navíc člověk potká spoustu nových zajímavých lidí. Vřele doporučuji, zvlášť, pokud se chcete naučit italsky.

— Matěj Černý

Kurz italštiny pro středně pokročilé

Už jsem vám mockrát chtěla říci, že do vaší školy chodím moc ráda, Cíleně jsem hledala něco takového – nejenom nudné hodiny italštiny, ale i zajímaví lidé, nové náhledy na svět atd. Je to pro mně osvěžení, stýkat se s vašimi lektory i se spolustudenty a učit se nejenom italštinu, ale i vidět různé náhledy a názory na svět.

Tak jsem vám za to všechno vděčná. (Jestli to budete někde uveřejňovat, napište tam i můj věk, aby se k vám moji vrstevnící neostýchali přihlásit.)

— Marie Ditmarová, 70 let

Individuální výuka

Dostal jsem doporučení na jazykovou školu Lingua nostra a byla to šťastná volba. Italsky se s jejími lektory učím individuálně již rok a jsem po všech stránkách více než spokojen. Měl jsem možnost být v kontaktu se třemi učiteli, všichni byli profesionálně velice zdatní a na lekci vždy dobře připravení. Škola má i „přidanou hodnotu“ v pestrém mimoškolním programu, kde lze vyzkoušet italštinu i při běžné konverzaci.

— JUDr. František Vyskočil

Individuální výuka pro pár

Stanovili jsme si cíl domluvit se plynně italsky, tak abychom se mohli jednou do Itálie přestěhovat natrvalo. S manželkou mluvíme anglicky a německy a jsme zvyklí se domluvit i na konverzační úrovni. O to je to pro nás těžší a hledali jsme někoho, kdo nám vzhledem k našemu vytížení, nastaví individuální plán.

Zprvu jsme měli českého lektora a zhruba po půl roce, kdy k nám docházel do firmy, jsme společně došli k tomu, že potřebujeme něco jiného. A tak nám „dali“ Chiaru a to si sedlo hned. Nyní po roce výuky, 1× týdně, se domluvíme, rozumíme tomu, co říkají v televizi, ale hlavně se cítíme více jistí.

— Michal Láznička, EKONSERVIS CZ s.r.o.

Kurz italštiny pro středně pokročilé

Učím se italsky 5 let, za tuto dobu mě vyučovali delší dobu 4 lektoři či lektorky a několik dalších jsem měla možnost poznat při kratších kurzech či při suplování. Mohu zodpovědně prohlásit, že styl výuky lektorů jazykové školy Lingua nostra mi po všech těchto zkušenostech vyhovuje nejvíce. Každá lekce je složena z několika částí, které se vzájemně doplňují. Gramatika je probírána takovým způsobem, že si ji student osvojí pro praktické použití. Zcela chybí dlouhé bloky jednotvárných cvičení, při kterých studenti ztrácejí pozornost a jen automaticky opakují dokola to samé. Celá výuka směřuje k tomu, aby byl student schopen se správně dorozumět a orientovat se v obvyklých situacích. Slovní zásoba je rozšiřována zábavným a zároveň velice účinným způsobem – pomocí ukázek z italských filmů, písniček, čtením italských povídek a článků. Tak si studenti osvojí množství slov v souvislostech, díky kterým se pak slovíčka snadněji vybavují.

Za sebe mohu říci, že mě lekce italštiny v Lingua nostra velmi těší a motivují k dalšímu studiu. Na výuce je totiž poznat, že i lektory samotné italština a její vyučování velmi baví.

— Zuzana Menšíková, TV Nova

Kurz italštiny pro pokročilé

Tento kurz italštiny navštěvuji 2 roky. Předtím jsem chodila do jazykové školy, kde mi nevyhovoval zejména styl učení gramatiky. Celkově se učím italštinu již 5 let.

Italština u Renaty Skoupé je velmi zábavná a přínosná. Jednotlivé hodiny jsou rovnoměrně rozdělené na konverzaci, gramatiku, procvičování, poslech, čtení atd. Všechno je velmi zajímavé, protože Renata vybírá dobrý materiál – články z časopisů, povídky, zajímavý poslech.

S kurzem a lektorkou jsem maximálně spokojená.

— Andrea Juriková, specialista podpory prodeje, Cet 21 spol. s r. o.

Tři měsíce na jazykové škole v Římě

Protože se cizí jazyk nejlépe studuje v zemi, kde jím mluví, rozhodla jsem se absolvovat dlouhodobý jazykový pobyt v Římě. Před odjezdem jsem italštinu studovala necelé dva roky (hodinu a půl týdně) v Lingua nostra u lektorky Renaty Skoupé. Na hodinách jsme procvičovali konverzaci, probírali gramatiku a zábavnou formou zlepšovali slovní zásobu. Italštinu jsem si oblíbila na těchto hodinách natolik, že jsem zatoužila vycestovat a poznat rodilé mluvčí.

Po příletu do Říma jsem napsala gramatický test z italštiny, který mě zařadil do třetí skupiny – Intermedio (B1). Následoval krátký pohovor, který měl zhodnotit aktivní italštinu. Při tomto rozhovoru jsem byla pochválena za gramatické znalosti, za které vděčím právě Renatě. V jazykové škole jsem byla po celé tři měsíce samotná Češka, takže jiný jazyk než italštinu jsem prakticky nepoužívala. Do školy jsem chodila pět dnů v týdnu na čtyři hodiny denně. První část lekce byla věnována gramatice, druhá pak pouze mluvení a procvičování. Již po dvou týdnech jsem se viditelně zlepšila právě v aktivní italštině, začala jsem více rozumět a ztratila jsem ostych hovořit. Při snaze hovořit anglicky jsem se přistihla, že v polovině věty automaticky přecházím na italštinu. Každý den jsme také museli plnit domácí úkoly, které průměrně zabrali další 2–3 hodiny práce. Přestože nám byla gramatika vysvětlována pouze italsky, porozuměla jsem vždy velmi dobře a gramatiku jsem si velice rychle oblíbila. Na konci každého měsíce jsme opět podstoupili závěrečný test, který nás posouval do vyšší úrovně. Tímto způsobem jsem se vypracovala až do poslední šesté úrovně – Diploma (C2).

Nyní po návratu do České republiky budu opět velice ráda navštěvovat italský kurz v Lingua nostra. Tentokrát však využiji lekcí s rodilým mluvčím. Ráda bych si italštinu osvojila do konce prázdnin natolik, abych mohla složit mezinárodní státní zkoušku DALC (Diploma Avanzato della Lingua Commerciale).

Teď vím, že kurzy italštiny v Lingua nostra byly skvělou přípravou. Přátelská atmosféra mě motivovala k samovzdělávání a nakonec i k samotnému vycestování. Italský jazyk je pro mě MOLTO BELLO!

— Mgr. Tereza Kubíková, Praha

Firemní kurzy italštiny

Judr. Červinka, advokátní kancelář, Praha

Jazyková škola Lingua nostra u nás ve firmě provádí firemní kurzy italského jazyka. S lektorkou italštiny jsme všichni naprosto spokojeni, na každou lekci italštiny se těšíme, výuka nás baví a jsme velmi motivováni k domácím přípravám. Již během několika prvních lekcí jsme v italštině udělali velký pokrok.

— Mgr. Soňa Červinková

GBA, Praha

Výuku italštiny v naší firmě jsme svěřili jazykové škole Lingua nostra a tak mámě již několik let o jazykové vzdělávání našich zaměstnanců, kteří potřebují italštiny k práci – ke komuniakci s italskými klienty a majitelem firmy – výborně postaráno.

— Ing. Jiří Brož, ředitel projekční kanceláře

Veskom, Praha

Několik našich zaměstnanců se učí italštinu s lektory jazykové školy Lingua nostra. Všichni, včetně mně, jsou velmi spokojeni. Studium cizích jazyků nás baví a děláme znatelné pokroky. Cizí jazyky používáme jak v práci a na pracovních cestách, tak ve volném čase.

— Ing. Jiří Weiser, zástupce ředitele divize Kompresory

Brickline, Praha

Jazyková škola Lingua nostra disponuje velmi šikovnými a zkušenými lektory, kteří jsou také velmi flexibilní a podle našich potřeb docházejí k nám do firmy. Na lekce italštiny se všichni vždy těšíme a máme motivaci se na ně připravovat. Výuka jazyků u nás ve firmě se stala příjemným zpestřením našich pracovnách dnů.

— Ing. Jan Švancer, majitel

Příměstské tábory

Příměstský tábor pro mládež

S kurzem Italštiny jsem byl spokojený. Byla to zábava a každý den jsem si naplno užil. Lektor Alessandro byl fajn a byla s ním sranda. Naučil jsem se nějaká italská slovíčka i gramatiku, ale nepřipadal jsem si jako ve škole. A zkusili jsme si i objednat v italské restauraci, to se mi hodí, až zase pojedeme s mamkou do Itálie.

— Kryštof