O nás

Jsme jazyková škola, která se specializuje na výuku italského jazyka. Jsme tým převážně odborně vzdělaných (filologie, pedagogika), zkušených a dynamických lektorů (českých i italských). Velmi nás těší, že je o italštinu tak velký zájem, že máme možnost předávat dále naše jazykové znalosti lidem, kteří k nám do školy docházejí nejen proto, aby se naučili nový jazyk, ale také proto, aby strávili příjemné chvilky během lekcí, odreagovali se od práce, zapomněli na všední starosti. Italštinu vyučujeme hravě a přirozeně, zkrátka tak, aby studium italštiny našim studentům kromě pokroků v jazyce přinášelo také radost.

Školu vede Mgr. Renata Kašparová, autorka učebnice Italština pro samouky a konverzační příručky na cesty Italština last minute (obojí nakladatelství Fragment). V útulných učebnách, které se nacházejí nedaleko Žižkovské věže, 5 minut pěšky od stanice metra A Jiřího z Poděbrad (Krásova 3, Praha 3 - Žižkov), pořádáme skupinové kurzy při maximálním počtu studentů 8, což nám umožňuje v kurzech navodit velmi rodinnou atmosféru. Výuka je v takovém počtu studentů vysoce efektivní. Nabízíme širokou škálu skupinových i individuálních kurzů italštiny pro všechny úrovně.

Nově máme také malou pobočku na Praze 4, pár minut pěšky od stanice metra C Pankrác nebo Pražského povstání.

Naším studentům se snažíme nabízet něco navíc, než mohou běžně v jazykových školách získat. Ti, co navštěvují pravidelné kurzy, mají možnost si zameškané lekce nahradit po dohodě v jiných kurzech, nepřijdou tak ani o jedinou zaplacenou lekci. Nad rámec zaplacených lekcí pořádáme tzv. open class, lekce otevřené všem našim studentům, rozdělené podle úrovní. Tyto lekce jsou zdarma a jsou opakovací a procvičovací.

Přibližně pětkrát do roka s námi mohou studenti jet na víkendový kurz mimo Prahu. Tyto kurzy se konají v zajímavých lokalitách a mají různá témata. Stále vymýšlíme nová, ale také se rádi vracíme k těm starým, osvědčeným. Naši studenti měli například možnost se učit italštinu prostřednictvím italských pohádek na Zámku Hrubá skála či s hrdiny italských spaghetti westernů na statku v jižních Čechách. Hodně zábavy jsme si všichni užili také na víkendu s Giacomem Casanovou v městečku Duchcov, kde tento benátský rodák strávil posledních 13 let svého dobrodružného života, nebo s románem Jméno růže v klášteře Teplá u Mariánských lázní.

V galerii se můžete podívat na fotografie z proběhlých víkendů a přesvědčit se, že to s tématem víkendů myslíme opravdu vážně.

Kurzy

Kurzy italského jazyka u nás probíhají celý rok, kromě klasických cyklů pravidelných kurzů (začínají vždy v říjnu, únoru a červnu; viz aktuální rozvrh) průběžně otevíráme i jiné druhy kurzů: týdenní kurzy, víkendové kurzy, jednodenní kurzy. Termíny těchto kurzů najdete v kalendáři akcí.

Vedle skupinových kurzů zajišťujeme i individuální lekce italštiny, ať už u vás doma, či u nás ve škole, dále nabízíme také firemní výuku italského jazyka pro vaše zaměstnance.

Učebnice

Od roku 2015 používáme vlastní učebnice, na kterých spolupracovalo několik našich lektorů. Tyto učebnice jsou zahrnuty v ceně každého kurzu LN1–LN8, obsahují mnoho textů, cvičení a výkladů gramatických témat v českém jazyce. Pro kurzy LN1–LN6 jsou k dispozici také MP3 ke knihám. Nad rámec těchto knih používáme nejrůznější doplňkové materiály.