Situace – COVID-19: Většina lekcí jarních kurzů proběhla online, protože se zavřelo vše, tudíž i naše škola. Pevně věříme, že tato situace se už opakovat nebude. Počítáme s normální výukou s dodržením rozumných hygienických pravidel.
Těm z vás, kteří chtějí kontakt s lidmi v následujících měsících omezit, ale přesto si přejí pokračovat ve studiu italštiny, budeme nadále nabízet také online kurzy, které se nám na jaře osvědčily.
Z posledních nařízení vlády vyplývá, že jazykové kurzy pro dospělé jsou z povinnosti nošení roušky vyjmuty. Zatím tedy učíme bez.Lorenzo

Lorenzo

Lorenzo vystudoval bohemistiku a germanistiku na univerzitě v Padově. Při jeho studiu absolvoval studijní pobyty v Berlíně, kde studoval v rámci programu Erasmus na Humboldt univerzitě. Po zimním semestru stráveném v Berlíně se přestěhoval do Prahy, kde napsal svoji bakalářskou práci o vývoji postavy vodníka v české literatuře. Bakalářské studium ukončil v roce 2003.

Zpět doma, v Itálii, po zkušenostech ze svých zahraničních pobytů si uvědomil svoji vášeň pro cizí jazyky a pochopil, že chce prohlubovat jejich znalost a srovnávat mezi sebou jak různé jazyky, tak kultury, které se k nim váží. Po dalším pobytu v Berlíně a v Itálii se přihlásil na stáž v Praze. Zde začal psát magisterský diplom o soužití mezi Čechy a Němci v českých zemí v průběhu celých dějin. Zároveň získal první zkušenosti s výukou italského jazyka a zjistil, že je to smysluplná práce, která mu dělá velkou radost. Nyní Lorenzo žije již 3 roky v Praze, pracuje na svém doktorátu na Ústavu pro českou literaturu a především se věnuje výuce italštiny.