Giovanna

Giovanna

Giovanna pochází z Kalábrie. Už od dětství miluje cizí jazyky, hlavně francouzštinu, kterou často slyšela v rodině od příbuzných. Na univerzitě si neváhala vybrat fakultu cizích jazyků a literatury, kde studovala angličtinu, němčinu a albánštinu. V průběhu studií na univerzitě v Cosenze se setkala se studenty pocházející z historické albánské menšiny v jižní Itálii, takže albánština se brzy stala její hlavní specializací. V Lingua nostra učí od roku 2023.

Během doktorského studia věnovaného literárnímu překladu prováděla výzkum v pražské knihovně Ústavu translatologie a do tohoto města a jeho jazyka se rychle zamilovala.

Od roku 2012 žije v České republice, kde pracovala jako lektorka albánštiny na FFUK a také jako lektorka italštiny pro jazykové školy. Zároveň překládá albánskou literaturu do italštiny.

Po dlouholeté zkušenosti s výukou jazyků Giovanna dbá na individuální přístup ke studentům a na přátelskou atmosféru během lekcí. Povzbuzuje studenty, aby hodně komunikovali a nebáli se udělat chybu!