Denise

Denise

Denise je z Arezza, malého středověkého městečka, které se nachází v jednom z nejznámějších italských regionů – ve slunném kopcovitém Toskánsku. Ve svém rodném městě se začala učit cizí jazyky (angličtinu, španělštinu a francouzštinu) a poté se rozhodla ve studiích pokračovat na Univerzitě pro cizince v Perugii v oboru „Didaktika italštiny pro cizince“. Denise měla velké štěstí, že při studiu cizích jazyků narazila na skvělé učitele, kteří ji motivovali, okouzlili a také jí dokázali zprostředkovat svůj jazyk i svoji kulturu. Tady se zrodila její touha stát se jednou „zprostředkovatelkou“ jazyka a kultury své vlasti.

Jak říká české přísloví: kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Vyučovat cizince vlastnímu jazyku znamená jít tak trochu s kůží na trh, konfrontovat se s jinými kulturami. I proto Denise svou práci miluje. Mít možnost každý den mluvit s tolika různými lidmi, vvybudovat si pouto ke svým studentům, nadchnout je pro studium a mít zároveň možnost poznat jejich tradice, jejich kulturu, ale i jejich vášně, je nesmírně motivující!

V průběhu svého studia měla Denise možnost absolvovat stáž v cizině a vybrala si Prahu, která ji okouzlila o několik let dříve, když tu byla na výletě. Když ale přijela na stáž, nikdy by nebyla nečekala, jak moc se do tohoto magického místa zamiluje – bylo to osudové setkání. A škola Lingua nostra byla třešničkou na dortu: rodinné, přátelské prostředí, usměvaví a ochotní lidé a studenti dychtiví učit se italsky. Takovou příležitost si nemohla nechat ujít!

Při jejích hodinách se hodně mluví, protože mluvit a dělat chyby je nejefektivnější způsob, jak dosáhnout pokroků. Mimo to chce Denise studenty seznamovat se všemi aspekty italské kultury, které je zajímají, s použitím autentických materiálů (Máte rádi hudbu? Vybere vám nějakou písničku! Líbí se vám filmy? Zhlédnete společně úryvek! Máte rádi sport, umění, módu? Itálie má pro každého něco!). To vše se odehrává, zatímco kámen po kameni stavíme základy gramatiky, bez které se daleko nedostaneme. Koneckonců, dům nemůžeme stavět od střechy, že?