Giulio

Giulio

Giulio se narodil v Livornu, půvabném městě na toskánském pobřeží. Livorno je přístav a díky tomu, stejně jako díky své historii, je městem bohatým na nejrůznější kulturní vlivy, které se zde v průběhu času prolnuly. Giulio vyrůstal v tomto multikulturním prostředí, které v něm vzbudilo zájem o cizí jazyky a o cestování. Vystudoval obor Nová média na Akademii výtvarných umění v Carraře se zaměřením na soudobé umění, fotografii, kameru, a rozvíjel zde svou velkou vášeň pro film. V Lingua nostra učí od roku 2020.

Když v roce 2005 poprvé spatřil Prahu, zamiloval se do ní a slíbil sám sobě, že jednou bude v nejkrásnějším evropském hlavním městě žít. Tento sen se mu splnil v roce 2012, kdy se přestěhoval do České republiky, aby zde pracoval jako videomaker. Giulio se okamžitě po hlavě vrhnul do víru české kultury: Formanovy, Herzovy, Menzelovy filmy, Haškovy a Hrabalovy knihy, Švankmajerovy a Trnkovy animované filmy, to vše jej motivovalo, aby se naučil česky. Podle něho je totiž znalost jazyka zcela zásadním předpokladem k tomu, aby člověk poznal cizí kulturu, jelikož jazyk je jejím zrcadlem.

Giulio se vždy považoval za vyslance toskánské kultury: kuchyně, umění, architektura, dobré víno a humor jsou mu častým námětem pro rozhovor. Vystřídal desítky zaměstnání (od kuchaře po sběrače hroznů, od nemocničního klauna po asistenta produkce), až se začal věnovat výuce italštiny, která ho okamžitě nadchla. Jste-li tedy fanoušky italského jazyka, filmu, literatury a umění, jsou pro vás Giuliovy hodiny jako stvořené!