Renata

Renata

Renata Kašparová vystudovala státní česko-italské gymnázium v Bohnicích, na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poté absolvovala obor filologie: italština – portugalština, dokončila magisterské studium s diplomovou prací na téma Srovnání učebnic italštiny. Absolvovala roční studijní stáž na univerzitě v Lisabonu a jeden semestr strávila v toskánské Sieně.

Výuce italštiny se věnuje od roku 2001. Po několikaleté spolupráci s řadou pražských jazykových škol se rozhodla otevřít si školu vlastní – a tak v roce 2012 vznikla škola italštiny Lingua nostra.

Renata se věnuje řízení školy, vybírá a školí lektory, kontroluje kvalitu výuky, organizuje kurzy a samozřejmě stále i sama vyučuje, protože výuka ji rozhodně baví více než práce před počítačem. Pokroky studentů a radost, kterou si z lekcí domů odnášejí, jsou tím největším zadostiučiněním.

Dosud publikovala konverzační příručku italštiny na cesty Italština last minute a učebnici Italština pro samouky, obojí od nakladatelství Fragment. Pro kurzy ve škole Lingua nostra spolu s některými kolegy vytváří originální studijní materiály.