Situace – COVID-19: Většina lekcí jarních kurzů proběhla online, protože se zavřelo vše, tudíž i naše škola. Pevně věříme, že tato situace se už opakovat nebude. Počítáme s normální výukou s dodržením rozumných hygienických pravidel.
Těm z vás, kteří chtějí kontakt s lidmi v následujících měsících omezit, ale přesto si přejí pokračovat ve studiu italštiny, budeme nadále nabízet také online kurzy, které se nám na jaře osvědčily.
Z posledních nařízení vlády vyplývá, že jazykové kurzy pro dospělé jsou z povinnosti nošení roušky vyjmuty. Zatím tedy učíme bez.
Jednodenní kurzy

Stále větší oblibě se mezi našimi studenty těší jednodenní kurzy, které pořádáme zpravidla v sobotu. Jsou vždy složené ze 3 lekcí po 90 minutách s pauzou na oběd a mají různá témata: Cinema italiano, Musica italiana, Italština na cesty, Italština pro gourmety, apod.

Tyto jednodenní kurzy jsou určené studentům všech úrovní, vždy zapsané studenty vhodně rozdělíme do malých skupin. Na lekcích se střídají různí lektoři, tak celý den velmi rychle uteče. Procvičují se různá gramatická témata vhodná pro danou úroveň, studenti mají možnost si popovídat a zahrát různé didaktické hry. Kurz o hudbě je samozřejmě plný hudebních ukázek, pracujeme v něm s texty písní, s rozhovory se zpěváky či s jejich životopisy. Kurz o filmu zas obsahuje úryvky ze známých italských filmů, dozvíte se také něco o osudech italských herců či režisérů. Na Italštině na cesty si procvičíte fráze a dialogy, které budete potřebovat na dovolené v Itálii, kurz je rozdělen na témata jako: letiště, nádraží, hotel, restaurace, půjčovna aut apod. A Italština pro gourmety? Tam vám přiblížíme italské zvyklosti v gastronomii, budeme si povídat o receptech, restauracích či barech.

Jaké další témata na jednodenní kurzy pro vás chystáme? Nechte se překvapit!

Pro aktuálně vypsané jednodenní kurzy se podívejte do kalendáře akcí.

Kalendář akcí