Česko-italské divadelní představení Cavalleria rusticana (21. 11. 2017)

Náš lektor Dan vloni vedl skupinu studentů Lingua nostra zapálených pro italštinu a pro divadlo. Výsledkem bylo krásné představení Sluha dvou pánů v italštině (které mimochodem někdy určitě zopakujeme). Nyní má pro vás Dan a skupina dalších nadšenců pro věc něco nového.

Karel Čapek se ve dvacátých letech oddával cestování, procestoval půlku Evropy a své zápisky pak knižně vydával. Během svého putování navštívil Holandsko, Skandinávii, Španělsko, Anglii, ovšem své cesty započal poznáváním naší milované Itálie.

Chcete-li se dozvědet, jak na něho zapůsobily chutě a vůně Sicílie a máte-li chuť si s námi mezi řádky prečíst dramatický příběh vášně a cti sicilského venkova, jenž autor Války s mloky od štěbetavých vesničanek vyslechl, pak se s námi vydejte 21. 11. v 19.30 do pražského Divadla Dobeška (Jasná I. 1181/6, Praha 4).

Překvapivé spojení příběhu slavné hry Cavalleria rusticana od G. Vergy s neméně slavnými Italskými listy si pro vás připravil kolektiv divadelních nadšenců studentů Lingua nostra, který vás ve vyvážené kombinaci italštiny a češtiny naučí a pobaví.

Vstupenky

Cena vstupenky je 150 Kč.

Vstupenky si můžete koupit na místě, je ale nutná rezervace přihlášením na akci (do poznámky napište počet vstupenek).