Proč se učit italštinu s námi

Italštinu vyučujeme již od roku 2000, za tu dobu prošlo našimi kurzy velké množství studentů a na základě této zkušenosti víme, že většina z nich se italštinu učí, protože ji miluje – stejně jako my!

Velkou motivací ke studiu italštiny jsou samozřejmě cesty do slunné Itálie – ať už v zimě na hory, či v létě k moři a nebo za poznáním, vynikající italská kuchyně a italská kultura, která má dlouhou tradici, ať už je řeč o hudbě či o sochařství, malířství, designu… A samotná italská gastronomie je vlastně také složka italské kultury – a velmi podstatná.

Naučíme italsky každého – nadšence pro zimní sporty, kteří si chtějí na sjezdovce v Livignu správně objednat bombardino, milovníky pohodové dovolené al mare, kteří si potřebují na pláži zapůjčit lettini a asciugamani, zaměstnance italských firem či firem, které obchodují s Itálií, a potřebují italštinu per lavoro, ale také slečny, které se zamilovaly do krásného snědého Itala a potřebují se domluvit s jeho mamma. Do kurzů k nám docházejí studenti různých věkových kategorií, od teenagerů po důchodce – věk rozhodně pro studium jazyka není žádnou bariérou.

V našich lekcích dáváme maximální důraz na výsledek a ten musí být parlare italiano! Naše studenty netrápíme nekonečnými a nudnými gramatickými cvičeními nebo překlady zdlouhavých a nezáživných článků, podstatnou část každé lekce věnujeme konverzaci a procvičování komunikačních schopností v italském jazyce. Gramatiku vás nebudeme jen učit, ale naučíme vás ji skutečně používat. Nikdy neopomíjíme opakování dříve probrané látky, protože víme, že většina studentů se doma učí jen velmi málo – naši studenti se tak nikdy v italštině netopí.

K výuce italštiny používáme různé materiály, pro doplnění využíváme i texty písní, videa, ukázky z italských filmů, recepty, články z novin a časopisů, apod. Zkrátka vše, co studentům přiblíží skutečnou mluvenou italštinu a také italské reálie. S námi se nejen naučíte mluvit italsky, ale také poznáte Itálii.

V našich kurzech používáme vlastní učebnice. Jsou to knihy praktického formátu A5 do kabelky plné cvičení, textů a gramatiky, která je v knize vysvětlená v češtině. Učebnice (včetně MP3) jsou zahrnuty v ceně kurzů.

Pokud začnete studovat italštinu právě u nás, můžete podle potřeby po skončení semestru (eventuálně i v jeho průběhu) snadno změnit den či čas výuky a přejít do jiné skupiny. Přihlásíte-li se do skupinového kurzu, nepřijdete ani o jednu lekci, pokud onemocníte nebo se nemůžete dostavit z jakéhokoliv jiného důvodu: zameškané lekce si můžete nahradit kdykoliv jindy návštěvou jiných lekcí, které u nás probíhají v rámci daného semestru.

Pro studenty, kteří navštěvují naše kurzy italštiny, organizujeme také různé „mimoškolní“ aktivity, například degustace italských vín v italštině, kurzy vaření v italštině, tématické jednodenní kurzy, večírky s italským karaoke, školní výlety do Itálie a hlavně velmi oblíbené víkendové kurzy na těch nejkrásnějších místech naší země.

Stále ještě váháte? Kontaktujte nás a přijďte se podívat na ukázkovou lekci.