Zájezd – Settimana verde (Lago d'Iseo)

 • Datum konání:
  6.–14. 5. 2023
 • Pro úrovně:
  LN3–LN13
 • Místo konání:
  Hotel Arianna

Týdenní pobyt s italštinou v Lombardii! aneb Škola v přírodě pro dospělé :)

Celý týden našeho pobytu u krásného jezera Iseo budeme mít k dispozici vlastní autobus s řidičem a budeme vyjíždět na výlety. Když se nebudete chtít přidat na všechny, nemusíte. Každopádně všechny výlety jsou v ceně.

Navštívíme Veronu, kterou si vychutnáme s krásným výkladem místního průvodce (s překladem do ČJ), historické centrum městečka Bergamo, vyjedeme si po okolí na vrcholky hor (s túrami pro ty, kteří se budou chtít opravdu projít), navštívíme vinařství, které vyrábí Franciacortu † legendární šumivé víno, které v mnoha ohledech snese srovnání s francouzským šampaňským. Vinice, ze kterých vinaři sklízí hrozny pro Franciacortu, leží směrem na jih od jezera Iseo.

Kdo bude chtít, vyrazí s námi na túru na krásnou horu Monte Guglielmo s výhledem na celé jezero a jeho okolí (6 km, převýšení 1200 m, jednoduchý terén, ale velký stoupák).

Vyjedeme si na výlet do dalších městeček, která leží na břehu jezera, navštívíme přírodní lokalitu Le piramidi di Zone, se zajímavými písečnými útvary (a malou procházkou v přírodě), v neposlendí řadě pojedeme na výlet parníkem na ostrov Monteisola. Společně se také vydáme do unikátní přírodní lokality Torbiere del Sebino, kde se projdeme po dřevěném chodníčku mezi mokřady.

Kurz italštiny

Během více než týdenního pobytu vás čeká 9 lekcí italštiny s našimi lektory, při nichž budete rozděleni do malých skupinek podle vaší úrovně pokročilosti.

Doprava

Společná autobusem z Prahy, odjezd v sobotu kolem 5h ranní, návrat v neděli večer. Autobus nás bude dále během pobytu doprovázet na všech výletech.

Ubytování

Hotel Arianna pár minut pěšky od centra městečka. 8 nocí se snídaní.

Cena

 • Cena zájezdu: 26 900 Kč (zahrnuje dopravu na místo a zpět, výlety, lekce, ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji)
 • Cena zájezdu pro nestudující doprovod: 22 500 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč
 • Sleva za třílůžkový pokoj: 2 000 Kč na osobu

Platba

Nyní jsou přihlášky prozatím bez platby, nicméně i tak jsou závazné. Platit se bude až v lednu (záloha 50 %), doplatek potom v dubnu.

Storno poplatky na zájezd:

Pokud by měly být zavřené hranice apod., akce se neuskuteční a peníze se vám vrátí.

Je-li překážka na straně klienta, platí tyto storno poplatky:

 • zrušení ze strany klienta týden před odjezdem: 100 %
 • zrušení ze strany klienta 60 dní před odjezdem: 50 %
 • zrušení ze strany klienta dříve než 60 dní před odjezdem: 30 %

Tento zájezd pořádá CK Víkend Hořovice.

Přihlásit se na Zájezd – Settimana verde (Lago d'Iseo)