Zájezd: Attiva il lessico - Kurz italštiny na Sicílii (LN1–CILS3)

Chcete si s námi prodloužit léto? V září se společně vydáme na severní pobřeží Sicílie do příjemného rodinného minikempu Il Cicero.

Oproti jiným našim zájezdům je tento kurz koncipován jako pobytový, tedy bez programu. Prostě koupačka a italština!

Kdo chce, může se s námi vypravit naším busem (cca hodinku) do historického pobřežního města Cefalú (cca 45 eur).

Případně lze absolvovat také výlet lodí na některé z Liparských ostrovů (Isole Eolie).

KURZ

V ceně kurzu (5600 Kč) je 10 lekcí á 90 minut v malých skupinkách, plus jedna 60minutová konverzační lekce ve dvojici. Služby průvodců a delegátů. A jako bonus - projíždka na paddle boardu :)

Kurz se hradí ihned při přihlášení kartou.

Lekce budou zaměřeny na slovní zásobu a její aktivní použití. Lektoři pro vás na lekce připraví zábavné a prakticky zaměřené materiály. Část lekcí bude věnována jak jinak než Sicílii.

Na místě budete rozděleni do skupinek podle dokončené úrovně.

Vítáni jsou i začátečníci, kteří mají za sebou náš kurz LN1, nebo lidé, kteří u nás nestudují, ale jejich znalosti odpovídají naší ukončené LN1. Ostatní, kteří již něco umí, vyberou svoji dokončenou úroveň - LN1, LN2, LN3 atd.

Pokud s sebou budete mít doprovod, který Italštinu nestuduje, ale chtěl by začít, můžeme zorganizovat ukázkovou lekci například... nebo pokud bude zájemců vícero, tak třeba nějaký minikurz.

Výuka v tomto kurzu svým gramatickým, lexikálním i konverzačním obsahem směřuje k vykonání standardizované jazykové zkoušky uznané MŠMT (CILS – mezinárodní zkouška z italského jazyka).


UBYTOVÁNÍ - hradí se přímo kempu v hotovosti (EUR)

Ubytování je zde řešeno ve zděných bungalovech nebo v malých pohodlných mobilhomech. Kdo chce ušetřit, může si vzít stan. 

https://www.ilcicero.it/residence/

CENY (za osobu za noc včetně pobytové taxy) - ceny jsou, jen pro nás, stejné jako loni, tedy velmi přívětivé!

1/ bungalov pro 2 osoby - 40 EUR

2/ mobilhome pro 4 osoby - 25 EUR (2 ložnice, 2 koupelny, obývák s kuchyňkou)

3/ bungalov pro 4 osoby - 32 EUR (2 ložnice - menší a větší, jedna koupelna, obývák, kuchyňka) 

4/ vlastní stan - malý do 3 osob 10 EUR, velký 11 EUR

5/ další ceny na vyžádání (karavan, auto, moto...)

Můžete se přihlásit s někým, nebo jet sami. Pokud pojedete s někým, napište nám do poznámky, s kým a jak chcete být ubytováni. Pokud jedete sami - napište nám také, jaké ubytování preferujete. Je možné mít i jednolůžko - pak je cena dvojnásobná - například samostatný pokoj v mobilhomu stojí 50 EUR na noc, máte k němu i svoji koupelnu, jen obývací prostor a kuchyni sdílíte s obyvateli druhého pokoje.

Můžete s sebou vzít i nestudující doprovod (klidně i celou rodinu). Nestudující platí pouze ubytování v kempu a transfer z/na letiště.

Kemp má bazén, domky jsou umístěny v udržované zahradě. U kempu je malá silnička, kudy nic moc nejezdí, San Giorgio je klidná vesnička, je v ní několik restaurací, gelateria, bar, samoobsluha atd. Skoro žádní turisté! Pláž je hned přes silnici, patří kempu, je oblázkovo - píščitá s průzračnou vodou a výhledem na ostrovy.


LET

Letenku si kupuje každý sám, zakupte si jí nejlépe ihned po objednání tohoto kurzu.

Letíme z Prahy do Katánie s Ryanair. Odlet z Prahy je v 6:30, takže si v den příjezdu ještě stihnete užít pláže. Odlet z Katánie je 17.9. v 9:30, to znamená, že z kempu budeme naším transferem vyrážet kolem 5. hodiny ranní.

Zpáteční letenka stojí nyní kolem 5 tisíc Kč. Dle našeho názoru a zkušeností z minula stačí přiruční zazadlo 10 kg.


TRANSFER

Z letiště v Katánii do kempu pojedeme společně vlastním busem. Platí se na místě, cca 30 EUR za jednu cestu, dle počtu osob.


VÝLETY a PROGRAM

Určitě podnikneme jeden společný (fakultativní) výlet - do krásného Cefalú. Dále je možné na místě domluvit výlety na Liparské ostrovy - Lipari, Vulcano, Stromboli. 

Lekce jsou plánovány denně 8-9:30 a 9:45-11:15, ale podle počasí s nimi případně různě budeme hýbat, kdyby nás zaskočil třeba déšť, budeme se učit některý den více, abychom si pak užili slunce na pláži. Nicméně září bývá na Sicílii velmi pěkné. V případě ošklivého počasí lze rozhodně na místě vymyslet jiný program než koupání, ale věříme, že bude krásně a užijeme si krásné pláže.

Také na místě domluvíme nějaké společné večeře (například v krásném agriturismu s folklorním vystoupením - jako vloni!) i s lektory se spoustou konverzace navíc :) Těšíme se!

Přihlásit se na Zájezd: Attiva il lessico - Kurz italštiny na Sicílii (LN1–CILS3)Obsazeno