Amore e passione: un weekend con Casanova

  • Datum konání:
    7. 8. 2015

Další z tématických víkendů naší školy se koná v městečku Duchcov, kde 13 let žil a také zemřel Giacomo Casanova.

Ubytování i výuku máme v hotýlku Casanova, hned vedle místa, kde dříve býval hřbitov a kde byl Casanova pochován. Jeho hrob se však při přesunu hřbitova ztratil. Vedle hotelu je nyní pěkný park a hned přes ulici rybník, kde se můžete projet na lodičkách.

Rozvrh lekcí bude jako obvykle, tedy 1. lekce v pátek kolem 18 hodiny, v sobotu po snídani a další před večeří. V neděli dopoledne potom zbývající dvě lekce. V ceně víkendu je kromě 5 lekcí italštiny ubytování ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v příjemném hotelu a také speciální prohlídka zámku, kde Casanova dělal knihovníka a kde ve své pracovně napsal většinu svých významných děl.

V lekcích italštiny se budeme zabývat a inspirovat jeho dílem a dobrodužným životem a během celého víkendu půjdeme po stopách, které Casanova v Duchcově zanechal. V pátek večer proběhne také projekce jednoho z mnoha filmů, které byly o této zajímavé postavě natočeny, samozřejmě v italštině.

Duchcov je pouhých 10 km od Krušných hor, po skončení pogramu se můžeme v neděli společně vydat na procházku do lesa nebo můžete navštívit lázeňské město Teplice.

Cena víkendu je 2680 Kč. Závazné přihlášky posílejte do 10. 6. e-mailem na info@linguanostra.cz.

Pokud se přihlásíte sami, můžeme Vás dát na pokoj s jiným studentem/ studentkou nebo můžete mít za malý příplatek jednolůžkový pokoj. Naopak, pokud chcete, můžete na víkend vzít s sebou někoho, kdo italštinu nestuduje (manžela, děti, kamarádku). Cena bez italštiny je 1500 Kč.

Přihlásit se na Amore e passione: un weekend con CasanovaPřipravujeme