Víkendový kurz italštiny Italia Barocca

  • Datum konání:
    21. 11. 2014

Rádi bychom Vás pozvali na další víkend s italštinou, tentokrát jsme vybrali uklidňující a působivé prostředí barokního městečka Valeč nedaleko Karlových Varů. Od Prahy je Valeč vzdálena jen něco přes hodinu cesty autem.

  • Místo: barokní městečko Valeč
  • Datum: 21.–23. 11. 2014
  • Cena: 2500 Kč (5 lekcí italštiny á 90 minut, 2× nocleh, 2× snídaně, 2× oběd, prohlídka zámku)

Ubytování je v několika budovách: ve správní budově přímo v areálu zámku s výhledem na městečko a krajinu či na zámecký park, dále v budově krásné barokní fary (v obou budovách bude ubytování v pokojích po třech – jsou velmi prostorné a sdílení sociálního zařízení je vždy pro dva pokoje). Dále máme rezervovanou i luxusnější verzi ubytování na náměstí v penzionu s příplatkem 400 Kč na celý víkend (dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením). Všechny typy ubytování jsou velmi hezké.

Lekce budou probíhat na faře a v zámeckém areálu, kde je ve správní budově k dispozici pěkná učebna. Jako téma víkendu jsme vybrali Italia barocca, protože daná lokalita k tomu doslova vybízí. Valeč – zámek, zámecký areál a celé panství – byla v době baroka velkolepě přestavěna za účasti předních umělců a architektů své doby: autorem barokní přestavby není samozřejmě nikdo jiný než Ital – Francesco Barelli, a jeho nástupcem zase Ital Giovanni Antonio Bianno Rossa. Celý víkend tedy bude o italském baroku, v umění, architektuře, hudbě. Na víkend se mohou přihlásit studenti různých úrovní, jako vždy. Rozdělíme vás do skupin. Kromě hlavního tématu budeme v lekcích samozřejmě i konverzovat, opakovat a procvičovat vše, co už umíte a potřebujete upevnit.

Kdo nemá možnost dopravit se autem, může se s někým svézt, stejně jako na jiné podobné akce, dáme dohromady posádky do volných aut.

V ceně je zahrnutá plná penze, stravujeme se v rodinné restauraci na náměstí, která má velmi dobrou domácí kuchyni. V ceně nejsou zahrnuty nápoje.

Program

  • Pátek: cca od 18.00 lekce italštiny, večeře, noční prohlídka zámku s lucernou
  • Sobota: snídaně, lekce italštiny, oběd, procházka zámeckým areálem, lekce italštiny, večeře, italské hry a zpívání italských písniček za doprovodu našeho skvělého kytaristy Gianlucy
  • Neděle: snídaně, dvě lekce italštiny, oběd

Máte-li zájem se přihlásit, napište nám e-mail. Po přihlášení je třeba zaplatit zálohu 1000 Kč, doplatek se bude platit na místě.

Přihlásit se na Víkendový kurz italštiny Italia BaroccaPřipravujeme