Costanza

Costanza

Costanza pochází z překrásné Florencie, města, které je kolébkou italštiny i renesančního umění. Ve Florencii se narodili Botticelli, Machiavelli, Dante Alighieri… a o několik století později měla tu čest se zde narodit i ona.

Slavná historie jejího města měla na její život odjakživa vliv – mnoho let se věnovala studiu italské literatury a dějin umění, které nakonec vystudovala na filozofické fakultě Università di Firenze. Souběžně se studiem už od 18 let soukromě doučovala žáky středních škol humanitní předměty – italštinu, latinu a dějepis. Z této zkušenosti se zrodila její vášeň pro výuku, ve které pak pokračovala i během svého šestiměsíčního pobytu v Londýně.

Jejím prvním českým studentem se stal její přítel, který se zakrátko naučil perfektně italsky, a to zčásti zásluhou své učitelky, ale pravděpodobně také díky svému přirozenému talentu na cizí jazyky.

Od srpna 2018 žije Costanza v Praze, kde se věnuje svým dvěma největším vášním – italskému jazyku, který vyučuje, a umění, protože pracuje také jako turistická průvodkyně.

Costanza je při studiu i při práci velice seriózní a pečlivá, ale zároveň velmi společenská, veselá a vřelá (ne náhodou je její oblíbenou květinou slunečnice, kterou má vytetovanou na rameni). Tyto vlastnosti se projevují i při jejích hodinách, které jsou vedeny precizně, empaticky a s důrazem na vztah učitel – student. Je velmi kreativní, ráda maluje, kreslí a hraje na klarinet a ráda experimentuje s originálními metodami, jak naučit studenty italsky s úsměvem.

Studenti jsou pro ni v první řadě přátelé, které chce poznat a pomáhat jim, předat jim radost z učení, podpořit je a motivovat, aby se nikdy nevzdávali, dokud nedosáhnou svého cíle. Vždyť její jméno Costanza znamená italsky „síla, vytrvalost“.