Erica

Erica

Erica pochází z malé vesničky na Sardinii, nejkrásnějším a nejstarším ostrově Středozemního moře. Vystudovala filosofickou fakultu v Cagliari, obor Dějiny a komunikace. Během studia absolvovala mnohé zkoušky z italské literatury, italského jazyka a různých odvětví lingvistiky a vždy si říkala, že učit její krásný jazyk cizince, kteří touží po tom, dohovořit se italsky, musí být úžasná práce.

Za studií strávila rok na univerzitě v Salamance ve Španělsku, proto je španělština jejím druhým jazykem. Rok ve Španělsku byl nejdůležitějším a nejkrásnějším v jejím životě: měla možnost poznat lidi z celého světa a krom toho, co se naučila na tamní univerzitě, jí rok v Salamance byl velkou školou života. Tehdy pochopila, že život je příliš krátký na to, abychom jej strávili v jedné zemi, tak se hned po dokončení studií na univerzitě v Itálii přestěhovala do České republiky, kde nyní žije již několik let. Ve Španělsku také pochopila, jak moc miluje svůj rodný jazyk, italštinu – jazyk, který je tak starý, barvitý, plný odstínů a melodií. Proto ji velice těší, že může italštinu vyučovat v Praze a sdílet to, co se během let naučila.

Její lekce italštiny, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, vedou skrz tajemství gramatiky, ale co nejkratší možnou cestou míří ke konverzaci. Domnívá se, že to je nejlepší způsob, jak se naučit jakýkoliv cizí jazyk, tedy i italštinu: mluvit a chybovat, mluvit a ztrácet rozpaky a ostych. V lekcích italštiny se vždy snaží nastolit přátelskou atmosféru mezi studenty, porozumět jejich zálibám a potřebám a vytvářet tak zajímavé lekce, postavené studentům na míru. I při studiu jazyka je nutné se bavit a dokonce je to možné a snadné!