Situace – COVID-19: Většina lekcí jarních kurzů proběhla online, protože se zavřelo vše, tudíž i naše škola. Pevně věříme, že tato situace se už opakovat nebude. Počítáme s normální výukou s dodržením rozumných hygienických pravidel.
Těm z vás, kteří chtějí kontakt s lidmi v následujících měsících omezit, ale přesto si přejí pokračovat ve studiu italštiny, budeme nadále nabízet také online kurzy, které se nám na jaře osvědčily.
Z posledních nařízení vlády vyplývá, že jazykové kurzy pro dospělé jsou z povinnosti nošení roušky vyjmuty. Zatím tedy učíme bez.
Zájezd – Calabria (LN2–LN8) (16.–24. 5. 2020)

Pro naši kalábrijskou školu v přírodě jsme pro vás našli krásné ubytování v secesní vile Vittoria Tropea v přímořském městečku Tropea, které vás okouzlí svými malebnými, typicky jižanskými uličkami i krásnou pláží.

Kurz je vhodný pro ty, kteří v době jeho konání budou dokončovat naše kurzy LN2–LN8, nebo k nám nechodí, ale jejich znalosti budou těmto úrovním odpovídat. Na lekce budou studenti rozděleni do malých skupinek podle svých znalostí.

Program společných výletů

  • Bývalé hlavní město regionu Reggio Calabria u Messinské úžiny, kde navštívíme Museo archeologico, v němž se nacházejí dvě velmi cenné a překrásné sochy nalezené u kalábrijského pobřeží: I bronzi di Riace.
  • Malé městečko Pizzo, kde navštívíme starý hrad, kde se psala část italské historie, a také ochutnáme „tartufo di Pizzo“ – ale lanýže to nebudou!
  • Čeká nás jeden opravdu velký výlet do krásného pohoří Sila s malou tůrou (procházkou) pro ty, kteří ji budou chtít absolvovat (odpočinek pro ostatní), a v druhé části dne návštěva historického centra hlavního města Cosenza.

První dva méně náročné, kratší výlety doplníme o nezbytné gastronomické zastávky, jako je návštěva vinařství, sýrárny, výrobce tradičních likérů.

Zájemci mohou navíc vyjet na výlet lodí na Liparské ostrovy, například na Stromboli.

Termín

Zájezd se uskuteční v termínu 16.–24. 5. 2020 (sobota–neděle).

Cena

Základní cena 18 500 Kč obsahuje:

  • 8 nocí v hotelu se snídaní,
  • 10 lekcí italštiny,
  • transfery soukromým minibusem na všechny výlety i z a na letiště,
  • služby průvodce.

Doprovod bez kurzu italštiny má slevu 3 500 Kč.

Platba: Po přihlášení od nás odbržíte fakturu za letenku (let s přestupem v Římě, cca 7 500 Kč) a také údaje k platbě zájezdu CK Víkend. Částku za zájezd můžete zaplatit ihned celou, nebo poslat nejprve po přihlášení zálohu 50 % (do 7 dnů po obdržení údajů k platbě) a zbylou částku nejpozději 2 měsíce před cestou.

Příplatek za jednolůžko: 6 000 Kč

Storno poplatky na zájezd:

  • zrušení ze strany klienta týden před odjezdem: 100 %
  • zrušení ze strany klienta 60 dní před odjezdem: 50 %
  • zrušení ze strany klienta dříve než 60 dní před odjezdem: 30 %

Poznámka: V minulosti jsme jakékoliv zrušení ze strany našich klientů řešili tak, že jel náhradník z řady našich studentů za nižší cenu a storno tak ve skutečnosti bylo nižsí, než jsou výše uvedené storno podmínky.

Letenka není součástí zájezdu CK Víkend, pro skupinu je zajišťuje škola. Do 30 dní před odjezdem lze letenku přepsat na jiného cestujícího zdarma, poté za poplatek 4 000 Kč.

Chcete-li se na místo dopravit po vlastní ose a nevyužít námi nabízenou letenku, napište to do poznámky v přihlášce.


Tento zájezd pořádá CK Víkend Hořovice.

Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu: 10 studujících