Situace – COVID-19: Od čtvrtka 22. 10. jsou prozatím všechny kurzy vedeny online. Jakmile to bude možné, prezenční kurzy se navrátí do učeben.
Adventní kalendář s italštinou (LN1–LN8, 370 Kč = chci studovat a podpořit školu) (celý advent 2020)

Užijte si advent, i letos. S naším adventním kalendářem se každý prosincový den až do Vánoc můžete těšit na speciální domácí úkol, který vám přijde e-mailem. Úkoly to budou různorodé, videa s otázkami k zodpovězení, písničky na doplnění, křížovky, zadání krátkých slohovek, hádanky, italské vánoční pohádky…

Vypracování úkolu vám většinou bude trvat 5–15 minut. Výsledky vám přijdou na e-mail vždy s třídenním zpožděním, abyste neměli příliš velkou tendenci podvádět a nakukovat do nich.

Některé dny bude úkol označen symbolem dárečku, to znamená, že daný úkol můžete poslat zpět na náš e-mail a dostanete se tak do slosování o hodnotné ceny z našich kurzů, z našeho e-shopu či od našich sponzorů, kterými jsou:

 • Gelateria GROM na Václavském náměstí
 • Mozzarellart – kluci z Apulie, kteří v Nuslích vyrábí úžasnou mozzarellu
 • Le pizze di Frankie – podle nás nejlepší pizza v Praze
 • Ristorantino da Matteo – letenská restaurace s opravdu autentickou italskou kuchyní
 • Vinný obchod Winebar.cz
 • Vitalba by Gallo v Toskánsku – pronajímají dva domy na krásném místě nedaleko od Pisy a také prodávají toskánské produkty na svém e-shopu vitalba.cz
 • Skoba – dílna a obchod, nabízejí krásné ručně dělané diáře a notesy a sídlí na Žižkově kousek od naší školy (v prostorách, kde jsme my před 8 lety začínali)
 • Orbico Beauty – výhradní distributor kosmetiky, obuvi a módních doplňků v České a Slovenské Republice
 • Claudia Cimini (FB: silverbyclaudia, IG: @claudiaringing) – voucher v hodnotě 500 Kč na originální ručně dělané stříbrné šperky
 • Haaro Naturo – e-shop (a výrobce) přírodních přípravků na vlasy
 • Apartmán Lavanda – ubytování v srdci Českého ráje (Malá Skála)
 • Jogajede.cz – lekce jogy online a prezenčně v okolí Turnova
 • Slezská 48 – bar a e-shop zaměřený na šumivá italská vína

Na políčko s číslem 24 pak připadne ten nejhodnotnější dárek, na vypracování posledního úkolu budete mít čas až do 10. 1. 2021.

Rádi bychom, aby tou hlavní cenou za 24. úkol byl Fiat 500 nebo Vespa, ale jelikož se to asi nepodaří domluvit, tak dáme do posledního slosování „alespoň“ tři naše báječné víkendové kurzy.

Po adventním kalendáři s italštinou od Lingua nostra neztloustnete, naopak, bude užitečný, budete-li poctivě dělat úkoly každý den, vaši italštinu to může hodně posunout.

A co je nejdůležitější, kalendář je úplně pro všechny studenty italštiny, protože jej připravujeme ve více verzích podle úrovně pokročilosti, počínaje úplnými začátečníky.

Jak se dalo předpokládat, nejsme nyní zrovna v nejlehčí situaci, protože prodlužováním restrikcí nám odpadají další a další akce a kurzy, o celkovém poměrně velkém úbytku studentů a kurzů nemluvě, protože ne každý chce kurzy online.

Zakoupením kalendáře nás můžete podpořit a pomoci nám alespoň trochu vylepšit letošní špatný rok.

Proto náš kalendář nabízíme ve 3 různých cenových variantách. Kdo si vybere jeho dražší verze (za 370 či za 500 Kč), podpoří naši školu extra příplatkem.

Těmto studentům potom v lepších časech (které na sebe snad nenechají dlouho čekat) pošleme pozvánku na speciální lekce a kurzy zdarma.

Přihlásit se na Adventní kalendář s italštinou (LN1–LN8, 370 Kč = chci studovat a podpořit školu)Obsazeno