Zájezd s italštinou: Settimana verde (Lago d'Iseo)

 • Datum konání:
  4.–12. 5. 2024
 • Pro úrovně:
  LN2–CILS3
 • Místo konání:
  Hotel Arianna

Celý týden našeho pobytu u krásného jezera Iseo budeme mít k dispozici vlastní autobus s řidičem a budeme vyjíždět na výlety. Když se nebudete chtít přidat na všechny, nemusíte. Každopádně všechny výlety jsou v ceně.


Navštívíme Veronu, kde vás čeká procházka městem s místním průvodcem v italštině a volný čas, v dalším výjezdu objevíme historické centrum městečka Bergamo, v plánu je také vydatná túra na vrchol Monte Guglielmo (1957 m n.m.) či lehčí varianta pro méně zdatné. Pro všechny pak bude menší procházka v přírodě kolem "Piramidi di Zone" navštívíme vinařství, které vyrábí Franciacortu -legendární šumivé víno, které v mnoha ohledech snese srovnání s francouzským šampaňským. (Degustace není zahrnuta v ceně zájezdu, cena a obsah bude upřesněn, cca 25-30 eur včetně občerstvení).

Vinice, ze kterých vinaři sklízí hrozny pro Franciacortu, leží směrem na jih od jezera Iseo. 

Projdeme se také v přírodní rezervaci Torbiere del Sebino poblíž vinic. Společně navštívíme některé z městeček na břehu jezera, sami si ve volném čase můžete vyjet parníčkem na ostrov Monte Isola.

Samotné městečko Iseo, kde budeme ubytovaní, je velmi půvabné a zve k mnohým procházkám, ať už podél jezera či malebnými historickými uličkami.

Kurz italštiny

Během týdenního pobytu vás čeká 9 lekcí italštiny po 90 minutách s našimi lektory, při nichž budete rozděleni do malých skupinek podle vaší úrovně pokročilosti. Během výletů proběhne v buse výklad v italštině k místům, která navštívíme. 

V přihlášce vyberte úroveň italštiny, kterou nyní studujete nebo máte dostudovanou. Pokud nejste náš student / naše studentka, můžete se také přihlásit. Mrkněte se na naše úrovně a vyberte tu, co odpovídá vašim znalostem plus do poznámky připište "nestuduji v Lingua nostra".

Doprava

Společná autobusem z Prahy, odjezd v sobotu v 5:30 pravděpodobně od metra Florenc, návrat další neděli ve večerních hodinách. Autobus nás bude dále během pobytu doprovázet na všech výletech.

Ubytování

Hotel Arianna pár minut pěšky od centra městečka. 8 nocí se snídaní.

POZOR!!!
Do poznámky k přihlášce nám napište, jak chcete být ubytováni:

- jednolůžko

- dvoulůžko a s kým nebo zda cestujete sami a chcete být přiřazeni k jinému lichému účastníkovi / účastnici

- třílůžko - s kým

- případné diety - bezlepek apod. (kvůli snídaním)

- cokoliv dalšího, co bychom měli vědět :-)

Cena

 • Cena zájezdu: 25 800 Kč (zahrnuje dopravu na místo a zpět, výlety, lekce, ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji na 8 nocí, služby průvodce, vstup do přírodní rezervace Torbiere del Sebino, průvodce ve Veroně)
 • Cena zájezdu pro nestudující doprovod: 20 000 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9500 Kč
 • Sleva za třílůžkový pokoj: 2 000 Kč na osobu

Platba

Záloha 50 % (nebo můžete uhradit rovnou celý zájezd) do 15.1. Platba půjde na účet CK Víkend, začátkem ledna vám pošleme k platbě přesné instrukce.

Doplatek do konce března.

K zájezdu lze dokoupit pojištění, v lednu vám pošleme přesné informace k ceně pojištění (řádově stovky korun za osobu).

Storno poplatky na zájezd:

Je-li překážka na straně klienta, platí tyto storno poplatky:

 • zrušení ze strany klienta týden před odjezdem: 100 %
 • zrušení ze strany klienta 60 dní před odjezdem: 50 %
 • zrušení ze strany klienta dříve než 60 dní před odjezdem: 30 %

Tento zájezd pořádá CK Víkend Hořovice.

Přihlásit se na Zájezd s italštinou: Settimana verde (Lago d'Iseo)